Inwestycje

Inwestuj w nieruchomości w Gliwicach

Gliwice to jedno z bardziej atrakcyjnych miast na Śląsku. Atrakcyjne położenie, duża ilość ciekawych miejsc w okolicy powodują, że sporo osób chce się tam osiedlać, a także sporo lokalizuje tam swoje inwestycje Gliwice mieszkania

Decydują o tym niższe niż w innych śląskich miastach koszty mieszkań. Metr kwadratowy nowego mieszkania w tym rejonie będzie kosztował zainteresowane osoby średnio 4,5 tysiąca złotych, jak raportują analitycy rynku nieruchomości, a przeciętna wartość mieszkania w Gliwicach wynosi w przybliżeniu 273 tysiące złotych i nie wzrosła specjalnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W Katowicach te wartości wynoszą odpowiednio 6,3 tysiąca złotych za metr i 361 tysiące za mieszkanie, a w przeciągu roku wzrosły o około 5%. 

Liczba lokali ciągle dostępnych do kupna jest dość duża, co sprawia, że inwestycje Gliwice mieszkania są ciekawą alternatywą dla osób szukających zarobku na nieruchomościach.  Sporo z nich jest położonych w samym centrum miasta. Pojawiają się tam kolejne wolne mieszkania, domy, a deweloperzy ciągle starają się podnosić standard. Osoby  z niewielkim budżetem mogą znaleźć nowe mieszkanie w cenie nieprzekraczającej 170 tysięcy. Jeśli ktoś jest gotów na przeprowadzenie remontu, z pewnością znajdzie tam jeszcze tańsze okazje do zainwestowania pieniędzy. Czy warto? W Gliwicach osiedlają się kolejne rodziny z dziećmi, młodzi ludzie przeprowadzający się z mniejszych miejscowości, a także studenci, którzy uczą się na śląskich uczelniach i później rozpoczynają karierę zawodową w okolicy. Chętnych na wynajem lub zakup nie brakuje.